75.Yıl Mh. 3.Cd. Yeni Estim Sitesi No: 12G,Odunpazarı/ESKİŞEHİR–TÜRKİYE

Laboratuvar Tezgahları

Laboratuvar Kenar ve Orta Tezgahları:

Anahtar teslimi laboratuvar çözümleri ve hizmetleri ile kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda   çeşitli araştırma laboratuvarlarında, üniversitelerin ilgili bölümlerinde, Ar-Ge, Kalite Kontrol Laboratuvarları, Moleküler Biyoloji, Mikrobiyoloji, gibi birimleri olan merkez ve endüstriyel kuruluşların laboratuvarlarının projelendirme ve kurulması müşterinin uymakla yükümlü olduğu uluslararası normlar gözetilerek efektif şekilde sağlanmaktadır.     

Laboratuvar ihtiyaçlarına özgü planlama ve uygulama projeleri hazırlanır. Her laboratuvarın spesifik uygulama amacı ile uygulama yapılacak mevcut fiziki alana göre analiz edilecek örnekler türleri ve uygulama metotlarına göre tasarlanır.

Modüler laboratuvar tezgahları kullanıcıya geniş bir kullanım perspektifi sağlamaktadır.

Uluslararası standartlara ve bunlara bağlı akreditasyon  şartlarına uygun olarak laboratuvar alanı; iş akışına göre, ölçekli bir fonksiyon planı ile hazırlanır.

Laboratuvarın mevcut fiziki alanı dahilin de fonksiyon bölümleri plan üzerinde yerleştirilir.

Planlar 2D ve 3D render dosyaları ile hazırlanarak onaya sunulur. Bu planlara göre iş planı ve maliyet tabloları oluşturulur.

 

   

  

 

Ayak Sistem Seçenekleri:

A Ayak ; zeminden  başlayarak yapılan bir sistemdir. Sistemde, dolaplar bu ayak sistemlerinin arasına girecek şekilde ister montajlı isterseniz mobil olarak uygulanır. Tezgahlar dolapların A-FRAME ayaklara rahatlıkla girip çıkacak ve sistem yapısını bozmayacak şekilde tasarlanmıştır. Laboratuar tezgâhlarının taşıyıcı konstrüksiyonları DKP kutu profilden imal edilir.

C Ayak ; sistemde, dolaplar bu ayaklara üstten ve arkadan asılır. Böylece dolap aralarında ayrıca profil sistem görünmez ve şık bir görünüme sahip olur. C FRAME sistemde dolapların yükü taşıyabilmesi için arka kısma bağlanan alt kısmına L ayak sistemi yapılır ve dolaplar bu ayaklara oturtularak teraziye alındıktan sonra bağlanır. Laboratuar tezgâhlarının taşıyıcı konstrüksiyonları DKP kutu profilden imal edilir.

Çalışma Tezgah Yüzeyleri:

Çalışılan kimyasallar ve mekanik dayanımları baz alınarak kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir.

Endüstriyel Seramik ;  Yüksek kaliteli silikat materyalden, çözücü kurşun veya kadmiyum içermeyen tezgah malzemesi geri dönüşüm özelliğine sahiptir. Endüstriyel teknik seramik çarpmalara karşın yüksek mekanik dayanıma sahip olmasının yanı sıra laboratuvar şartlarınızdaki dış etmenlere karşın: Çizilmez , aşınmaz ,radyoaktif maddelere geçirimsiz ,UV den etkilenmez.Yüksek konsantrasyondaki Hidroflorik asit harici tüm asitlere, Alkalilere (bazlara) ,tuzlara,Organik çözücülere (solventlere) ,karşın her sıcaklık ve konsantrasyonda tam dayanımlıdır. 20 mm, 26/33 mm kendinden bariyerli olmak üzere seçenekleri mevcuttur.

Anti-asit Kompakt : Elektron bombardımanı ile kürlenmiş yüzeye sahip kompakt laminat, renkli kimyasal dayanımlı yüzeyin alt kısımı siyah renkli kraft kağıt kullanılarak üretilmektedir. %37 Hidroklorik asit ve %33 Sülfirik asit ve çözücü kimyasallarla yapılan testlerde 24 saat dayanım sağlamaktadır. 12 ve 16 mm kalınlığında seçenekleri mevcuttur.

 

« Ürünlere Dön